Vítám všechny lukostřelce. Vítám Vás na svém blogu, který jsem se dnes rozhodl začít psát. Budu psát pouze o mých zážitcích z lukostřelby a mých pomalu se rozšiřujících zkušenostech. O luky jsem se začal trochu zajímat teprve v prosinci 2017.

Jak už to u začínajících nadšenců bývá vše začalo nevinným hledáním jedné informace na internetu. Náhodně jsem narail na stránky o lovu lukem. To mně zaujalo a začal jsem číst a číst až studovat vše co jsem našel na internetu včetně anglických či polských stránek. Prohlížel jsem obrázky, videa, porovnával luky, typy, možnosti, vybavení a všechno potřebné pro lukostřelbu. Ze začátku to bylo pouze o prohlížení internetu. Jenže čím víc jsem se  tím zabýval tím víc se mi chtělo začít střílet. Takto postupně se během 2-3  týdnů ze mně začal postupně stávat lukostřelec.

Můj první luk

V diskuzích jsem se ptal jaký si mám koupit luk. Každý radil koupit tradiční luk s menší nátahovou silou čili řečeno mými slovy starý, ale vyzkoušený indiánský luk. Jenže jsem člověk, který se zajímá o nejmodernější možné technologie. Proč zůstat u starých sice ověřených luků z doby kamenné, když lze využívat moderní prostředky pro přesnější, rychlejší a dokonce i pohodlnější střelbu. Rozhodl jsem se ignorovat všechna doporučení mnoha zkušenějších lukostřelců z různých radíren a diskuzí a sehnal jsem si stavitelný kladkový luk Diamond Infinity Edge Pro s těmito parametry:

Draw Length 13-31
IBO Speed 310 FPS
Mass Weight 3.2″ LBS
Axle to Axle 31.5
Brace Height 7
Draw Weight 5-70 lbs
Effective Let-off 80%
Kinetic Energy 74.7 ft-lbs

Jsem z něj pořádně nadšený. Umí nastavovat rozmezí napínací síly od 5-70 lbs. Což je paráda pro začínajícího lukostřelce. To byl i hlavní důvod proč jsem si vybral tento luk. Pokud budu chtít můžu sílu libovolný zvýšit i snížit. Svůj kladkáč můžu používat jako sportovní, tréningový i jako lovecký luk. Při koupi měl můj Diamond veškerou základní výbavu, se kterou se běžně prodává. Kladky jsou nastaveny do A pozice. Co to ve skutečnosti znamená jsem zjistil ale až později za dva měsíce. Délka nátahu při koupi byla nastavena na 31″. Ideálně pro mně. S lukem jsem si koupil i několik šípů. Udělali jsme si doma první terč a začali střílet hezky doma v teple i když venku vládla tuhá zima -20ºC.

To byly letos moje první krůčky a začátky s lukostřelbou. Budu Vám postupně zveřejňovat postřehy i vědomosti co jsem od té doby nabyl za tu krátkou dobu. A jaké jsou Vaše první krůčky s lukostřelbou?

0

Your Cart